Szósta Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016 r.

Procesja eucharystyczna z nabożeństwem majowym dzisiaj o godz. 18.30.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju, odbywać się będą o godz. 18.00.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski obchodzimy we wtorek – 3 maja. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Jest to jednocześnie Święto Państwowe Konstytucji 3 Maja. Przypominamy o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co jest oznaką naszego patriotyzmu.

Zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 4 maja, po Eucharystii o godz. 19.00. Jest to starożytny hymn pochodzący z V wieku.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 5 maja, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy od najbliższego piątku – 6 maja. Codziennie przez dziewięć dni, po Eucharystii o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego.

W piątek – 6 maja, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00. Na godz. 20.00 zapraszamy szczególnie młodych parafian na modlitewne czuwanie przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Polsce.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, w sobotę – 7 maja o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnego wynagradzania za grzechy.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 7 maja o godz. 19.00. Od godz. 18.00 – przed nabożeństwem majowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 8 maja o godz. 16.30.

Koncert „Błogosławieni miłosierni”, parafialnej scholii młodzieżowej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 8 maja o godz. 20.00 w dolnym kościele. Serdeczne zapraszamy.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę – 8 maja przeznaczone będą na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd w dniu 18 maja do Torunia, na uroczystość konsekracji świątyni – wotum wdzięczności za Świętego Jana Pawła II. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Parafia zatrudni na pół etatu pracownika do pracy w kuchni. Zainteresowanych tą pracą zapraszamy w poniedziałek – 2 maja o godz. 17.00 do kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za indywidualną ofiarę na nowe organy do naszego kościoła, którą w ostatnim tygodniu złożyła 1 rodzina. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

przerwa świąteczna

10 V – Problem tzw. sekretu mesjańskiego ?

17 V – „Aby patrzyli oczami, a nie widzieli … żeby się nie nawrócili” (Mk 4, 12)

24 V – „Czy nie był to czas na figi …”? (Mk 11, 12-14)