Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 8 maja 2016 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 8 maja o godz. 16.30 w dolnym kościele.

Zapraszamy na trwającą nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która odprawiana jest codziennie po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna zakończy się czuwaniem, które odbędzie się w sobotę – 14 maja po Eucharystii o godz. 19.00.

Koncert „Błogosławieni miłosierni” parafialnej scholii młodzieżowej, odbędzie się dzisiaj – 8 maja o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Serdeczne zapraszamy.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na dębowe ławki do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek. Tam także jest gazetka parafialna.

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa i wszystkich duchowo związanych z charyzmatem Ruch Światło – Życie na Eucharystię w środę – 11 maja o godz. 19.00 i wspólne spotkanie w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Comiesięczne nabożeństwo fatimskie w piątek – 13 maja, o godz. 20.00.

W sobotę obchodzimy święto św. Macieja. Jest to także dzień imienin Ks. Macieja, w intencji którego Msza św. sprawowana będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.

Kolejne spotkanie robocze wolontariuszy ŚDM odbędzie się w przyszłą niedziele – 15 maja o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Będzie to ostatnie spotkanie dla młodzieży podczas którego można się zapisać jako wolontariusz parafialny ŚDM.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w tym roku w czwartek – 26 maja. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Cukiernię „Antolak”, Parafialny Zespół Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec oraz Grupę Fides i grupy młodzieżowe.

Parafialna grupa Misja Św. Faustyny rozdaje dzisiaj przy wyjściach z kościoła bezpłatną gazetę ewangelizacyjną pt. „Dobre Nowiny”.

Ofiary dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Ekwadorze, zbierane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Zostaną przekazane Caritas Polska, która taką pomoc organizuje.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na ogólnopolskie potrzeby związane z przygotowaniem Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Dobiegają końca prace rozbudowy przykościelnego parkingu, których koszt wyniósł około 50 tys. zł. Połowę tych kosztów pokryła cukiernia Antolak, dlatego rozbudowany parking będzie udostępniony nie tylko przyjeżdzającym do kościoła, ale także klientom cukierni Antolak. Wjazd na parking w dni powszednie będzie dostępny tylko od ul. Rzymowskiego, zaś w niedziele także od ul. Jadźwingów.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny i za ofiary na nowe organy, które złożyły także 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

10 V – Problem tzw. sekretu mesjańskiego ?

17 V – „Aby patrzyli oczami, a nie widzieli … żeby się nie nawrócili” (Mk 4, 12)

24 V – „Czy nie był to czas na figi …”? (Mk 11, 12-14)