Trzecia Niedziela Wielkiego Postu ? 19 marca 2017 r.

 

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie ? w niedzielę 2 kwietnia. Poprowadzi je ks. Michał Łobaza ? pallotyn a ich tematem będą objawienia fatimskie. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich. Z tej okazji, powstanie na placu przykościelnym, przy grocie Maryjnej, Maryjny Ogród Różańcowy, jako wotum na stulecie tych objawień. Dziękujemy grupie Odnowa w Duchu Świętym, która jako pierwsza zgłosiła się do fundacji stacji różańcowej Zesłanie Ducha Świętego. Zachęcamy osoby, rodziny czy grupy parafialne do  fundacji  kolejnych  stacji  różańcowych,  w  Maryjnym  Ogrodzie  Różańcowym.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 25 marca od godz. 9.00. Zatroszczmy się o to, aby nasi chorzy przystąpili do sakramentów świętych przed Świętami Wielkanocnymi i zgłaszajmy przyjście kapłana do chorych na najbliższą sobotę.  Zgłoszenia  przyjmujemy  w  zakrystii  i  kancelarii  parafialnej.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?,  na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Zespół Caritas od dzisiejszej niedzieli rozprowadza także świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Możemy również składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych  dla  ubogich,  do kosza  ustawionego  przed  ołtarzem  Św. Antoniego.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 22 marca o godz. 19.45 do sali  na pierwszym  piętrze  plebanii. Temat spotkania: ?Cuda zdarzają się każdego dnia?.

Otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w piątek 24 marca,  po  Eucharystii  o  godz. 19.00  w  sali  na  pierwszym  piętrze  plebanii.

Przypominamy, że otrzymaliśmy z Sanktuarium Św. Antoniego w Padwie, relikwie Świętego Antoniego. Zanim zostaną umieszczone na stałe w kościele, przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, który w tym celu został już rozbudowany, możemy przyjąć relikwie w swoim domu. Zapisy na kwiecień przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Zebranie  Parafialnej  Rady  Ekonomicznej  w  przyszłą  niedzielę – 26 marca o  20.00.

Akcja honorowego oddawania krwi i rejestracja dawców komórek macierzystych odbędzie się w przyszłą niedzielę ? 26 III, przy naszym kościele w godz. 9.00 ? 14.00.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety  składamy  do  puszki,  która  się  tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 3 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii  składamy  serdeczne  ?Bóg zapłać?.