Druga Niedziela Wielkiego Postu ? 12 marca 2017 r.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od 2 kwietnia. Poprowadzi je ks. Michał Łobaza ? pallotyn a ich tematem będą objawienia fatimskie. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych, odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła.

Nabożeństwo fatimskie w poniedziałek – 13 marca po Eucharystii o godz. 19.00. W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich, tym bardziej zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Zachęcamy także do fundacji stacji różańcowych w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym który powstanie przy grocie Maryjnej, jako wotum na stulecie objawień fatimskich.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w każdą drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na ławki do naszego kościoła. Na zakup brakującego rzędu jedenastu ławek, po prawej stronie kościoła, brakuje jeszcze 4.360 zł. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek. Tam również możemy podpisać protest przeciwko bluźnierczej pseudo-sztuce w Teatrze Powszechnym.

Przypominamy, że rozpoczęło się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu. Spotkania odbywają się w środy o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

W piątek ? 17 marca przypada w naszym kościele ogólnowarszawski wielkopostny dzień stacyjny. Przez cały dzień odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani dyżurować będą w konfesjonale. Msze św. sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Droga krzyżowa o godzinach: 10.30 i 18.00. Anioł Pański i Różaniec o godz. 12.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00, Gorzkie Żale o godz. 19.00, Apel Jasnogórski o godz.21.00.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 18 marca o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?Prawdziwe życie Św. Antoniego ?.

Informacje o programie pomocowym Caritas Polska ?Rodzina Rodzinie?, do którego zachęcał nas Ksiądz Kardynał Nycz, w czytanym tydzień temu liście pasterskim, możemy znaleźć na stoliku za środkowym rzędem ławek. Produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich w naszej parafii, objętych pomocą Parafialnego Zespołu Caritas, można już składać do kosza przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje. Dziękujemy Panu, który zaprojektował i wykonał bezpłatnie nowy stolik do rozprowadzania prasy.

Od kilku lat druga niedziela Wielkiego Postu to w Polsce dzień solidarności z misjonarzami. Zbiórka na pomoc dla ponad 2 tys. misjonarzy i misjonarek z Polski pracujących w 97 krajach świata, odbywa się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyło 5 rodzin. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.