Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki ? 1 stycznia 2023 r

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki ? 1 stycznia 2023 r.

Dziś przypada czterdziesta druga rocznica erygowania naszej Parafii.

Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

W poniedziałek – 2 stycznia, przypada trzynasta rocznica śmierci ks. prał. Juliana Paszkiewicza, budowniczego naszego kościoła. Zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w Jego intencji o godz. 10.00.

Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy od 2 stycznia 2023. Odwiedzać będziemy wszystkich, którzy wcześniej zaproszą kapłana do swojego mieszkania. Możemy to uczynić poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej parafii lub wypełnienie specjalnej karty zgłoszeniowej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu. Tam także znajduje się wydrukowany program wizyty duszpasterskiej, który prosimy wywiesić na klatkach schodowych, aby informacja o wizycie duszpasterskiej dotarła do wszystkich mieszkańców naszej parafii. Prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej z odpowiednim wyprzedzeniem, co ułatwi rozplanowanie wizyt kapłanów. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 17.00. Na stole prosimy przygotować: krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Jeżeli nie posiadamy w domu wody święconej, można ją pobrać po Mszach Świętych w zakrystii.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie miejscem zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

Śpiew  Akatystu  ku  czci  Matki  Bożej  w  środę ? 4 stycznia  o  godz. 19.45.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 5 stycznia, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.  Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 6 stycznia 15 min przed każdą Mszą św.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie Trzech Króli, obchodzimy w piątek – 6 stycznia. Eucharystie, połączone z błogosławieństwem kredy i kadzidła, sprawowane będą według porządku niedzielnego. Mszy św. o godz. 12:30 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. To pierwsza wizyta Nuncjusza Apostolskiego w historii naszej parafii. Ofiary składane na tacę w Trzech Króli, przeznaczone będą na misje.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca ? w przyszłą Niedzielę  o godz. 16.30.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki s.ą na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych  Błogosławionych  i  Świętych  Rodaków.