Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

Władza kościelna przyjęła prośbę księdza proboszcza o przejście na emeryturę. Pozostanie on w parafii jako rezydent – emeryt. Metropolita Warszawski mianował nowym proboszczem naszej parafii Ks. kanonika Andrzeja Krzesińskiego. Liturgiczne powitanie nowego proboszcza odbędzie się w czwartek – 23 czerwca na Eucharystii o godz. 19.00.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego przed Najświętszym Sakramentem codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu odbywa się o godz. 18.00.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie, które sprawowane będzie w poniedziałek – 13 czerwca po Eucharystii o godz. 19.00.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w najbliższy czwartek – 16 czerwca. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 8.00, 9.30, 11.00, 17.30 i 19.00. Procesja Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. Jest ona publicznym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W piątek – 17 czerwca w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Metropolita Warszawski, który udzielił dyspensy na ten dzień, zachęca wiernych korzystających z niej, do modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Z racji obchodzonego dzisiaj liturgicznego wspomnienia Bł. Ewy Noiszewskiej, można oddać cześć Jej relikwiom. Osoby pragnące to uczynić, prosimy o podejście po Mszy św. przed ołtarz główny, aby pokłonić się relikwiom. Bł. Ewa Noiszewska jako lekarz wstąpiła do zakonu sióstr niepokalanek i jest jedynym polskim lekarzem wyniesionym do chwały ołtarzy. Poniosła śmierć męczeńską w 1942 r. Relikwie jej zostały sprowadzone do naszego kościoła w 2016 roku.

Liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego z Padwy obchodzimy w poniedziałek – 13 czerwca, a Św. Brata Alberta Chmielowskiego w piątek – 17 czerwca. W tych dniach, każda z relikwii tych świętych, wystawiona będzie do publicznej czci na ołtarzu głównym.